вівторок, 12 травня 2020 р.

13.05.2020
9-А
Контрольний вибірковий переказ

Переказ — це сприйняття й відтво­рення змісту висловлювання та складання тексту за готовим ма­теріалом.
Основним критерієм, що визначає цінність переказу, є повно­та відтворення висловлювання. Саме на цій основі розрізняють докладні, стислі, вибіркові, творчі перекази тощо.
Переказ, який передбачає передачу якоїсь окремої теми тексту або окремої інформації відповідно до комунікативного завдання, називають вибірковим.
 ПАМ'ЯТКА

«Як готуватися до вибіркового переказу тексту наукового стилю»
(на основі кількох джерел)
1. Прочитати тексти, з яких потрібно вибрати матеріал для пе­реказу.
2. Визначити основну думку опрацьованих текстів.
3. Вибрати з текстів лише той матеріал, який необхідний для повного розкриття пропонованої теми.
4. Визначити основну думку переказу (вона може збігатися і не збігатися з основною думкою текстів).
5. Продумати композицію переказу, визначити тип мовлення (розповідь, опис, роздум).
6. Виписати слова-терміни.
7. Скласти складний план вибіркового переказу.
8. Продумати слова та речення для зв'язку частин тексту.
9. Написати вибірковий переказ тексту наукового стилю.

ЗАВДАННЯ
1- уважно прочитати коментар учителя щодо видів переказу та як працювати над таким текстом (Пам'ятка);
2 - ознайомитися з текстом переказу за варіантами;
3 - дати заголовок і записати;
4 - прочитати кілька разів, закрити текст і переказати для себе усно;
5 - прочитати ще раз, усвідомивши, що пропущено чи на що не звернуто увагу, закрити  текст і записати на листку (А-4 або зошит);
6 - з абзацу написати відповідь на творче питання:
- 1в: керамічний посуд у моїй родині
- 2в: скляний посуд у моїй родині
7 - прочитати написане, виправивши недоліки;
8 - сфотограувати й надіслати вчителю приватно до 9.30 на перевірку.
Прізвище, ім'я
Заголовок переказу (без лапок)
Текст переказу (з абзацу)
1 варіант 
Кераміка — один із давніх видів декоративно-ужиткового мис­тецтва України. Археологічні розкопки показують, що гончар­ний посуд на території України виготовлявся ще в період неоліту. У давньому Києві в Х-ХІІ ст. працювали талановиті гончарі, що створювали поливну кераміку й керамічні вироби, прикрашені кольоровими емалями. Створенню й розвитку гончарних промис­лів сприяла велика кількість місцевих глин.
Перший фаянсовий завод в Україні було створено в 1799році у Міжгір'ї під Києвом. Пізніше фаянсові вироби стали виготов­ляти у Будах. У XIX столітті відкриваються приватні порцеля­нові заводи в Чернігівській губернії, де виготовляють з місцевого каоліну вироби, прикрашені ліпленням та живописом.
Косовські виробничо-художні майстерні Художнього фонду України виробляють кухонний посуд. Для прикрас інтер'єру гу­цульські майстри випускають панно й анімалістичну скульпту­ру. У місті Косове виготовляють кахель для печей, розписаний гуцульським орнаментом. Матеріалом для майолікових виробів є місцеві червоні глини. Для оздоблення використовують ангоби і глазурі (За Р. Бардіною).

2 варіант
Початок скловиробництва на українських землях припадає на X століття. У цей час основною продукцією скловарних май­стерень були браслети, намиста та персні, які виготовляли спо­собом ліплення, витягування, розкачування. Найбільш пошире­ним виробництво скла і виробів з нього стало на Чернігівщині (у XVIII столітті тут працювало понад 120 скловарних майсте­рень), Київщини, Волині, де були для цього всі необхідні мате­ріали — кварцовий пісок, вапно, крейда, деревина і запаси води. Ремісники-склярі виготовляли різні сорти «простого», зеленого, синього, димчастого скла, а також кришталь, віконне й лампове скло, свічники, люстри, кухонний та горілчаний посуд (пляшки, баклажки, штофи, чарки, стакани). Стародавній український фі­гурний посуд, у якому насамперед має значення його ужиткова роль, не має аналогів у світі.
З XVII ст. склодуви прикрашали свої вироби густим деко­ром (скляними джгутами, стрічками, бризками), розмальовува­ли емалями та золотом. У наш час раз на три роки Міжнародний симпозіум гутного скла, що проходить у Львові, називає кращих майстрів, серед яких чимало українців (3 енц.).


7-Б
Контрольна робота № 6. Службові частини мови.
Контрольний диктант
Посилання:
1в - https://www.classtime.com/code/DZ3PQM
2в - https://www.classtime.com/code/Z85D9W



11-Б
Контрольна робота № 4. Стилістична норма
Посилання
1в - https://www.classtime.com/code/QNEKRE
2в - https://www.classtime.com/code/R7PMP3




Немає коментарів:

Дописати коментар

  П'ятниця  27  грудня  Підключитися до конференції Zoom https://us04web.zoom.us/j/3533378723?pwd=hHT3jxB1puVoOdZk9Wj68FbtQme8VC.1 Ідент...